- 2018. december 12., szerda - 12:59
A Vodafone Magyarország Alapítvány a Magyar Adományozói Fórum közreműködésével első alkalommal hirdeti meg Vodafone Digitális Díj című pályázatát, melynek célja a digitálisan innovatív gondolkodású személyek és szervezetek ösztönzése és elismerése. Digitális Gyerekek, Digitális Család és Digitális Non-profit Szervezetek kategóriákban 2019. február 15–ig van lehetőség pályázatot benyújtani.
A Vodafone Digitális Díj középpontjában a digitális innováció áll, azaz olyan, új technológiákat alkalmazó megoldásokat keres az Alapítvány, melyek nem megszokott választ adnak a meghatározott kategóriák egy-egy kihívására, problémájára, hozzáadott értékük van, és általuk, a mobil technológia segítségével könnyebbé és jobbá tehető a világ és a jövő.
Három kategóriában van lehetőség pályázatot benyújtani:
- Digitális Gyerekek: Ebben a kategóriában személyek és szervezetek pályázhatnak olyan digitálisan innovatív megoldásokkal, amelyekkel hozzáadott értéket képeznek a gyermekek életében, például a közoktatás, a digitális felzárkóztatás vagy a segítségnyújtás területén.
- Digitális Család: Ebben a kategóriában személyek és szervezetek pályázhatnak olyan digitálisan innovatív megoldásokkal, amelyekkel hozzáadott értéket képeznek a családok életében, például a kapcsolattartás vagy a generációs különbségek lebontása területén.
- Digitális Non-profit Szervezetek: Ebben a kategóriában személyek és szervezetek pályázhatnak olyan digitálisan innovatív megoldásokkal, amelyek hozzáadott értéket képeznek az oktatási-képzési, tudományos, környezettudatos, egészségügyi, szociális, életvédelmi, kulturális, esélyegyenlőségi területen egy-egy nonprofit szervezet működését tekintve.
Az alábbi költségek támogathatóak:
- Anyagok és eszközök költsége - a projekt megvalósításához szükséges, a tevékenységekhez közvetlenül kapcsolódó anyagok és eszközök költségei.
- Utazási, szállítási költség - az anyagok szállítási költsége, a projektben résztvevő alkalmazottak, önkéntesek utaztatási költsége.
- Szolgáltatások díja - nyomdai költségek (plakátok, szórólapok, meghívók stb.), bérleti díj (a projekthez szükséges helyszín bérleti díjai), irodai felszerelések, postai díjak stb.
- Szakértői díjak - harmadik fél (tanácsadók, előadók, szakértők) szakmai munkájának ellentételezése.
- Személyi költségek (bér és járulék) - a projektben résztvevő alkalmazottak munkájának ellentételezése, ami nem haladhatja meg a pályázati összeg 50%-át.
A pályázatra 18. életévüket betöltött magánszemélyek egyedül vagy többen, valamint nonprofit és forprofit szervezetek is jelentkezhetnek. Egy személy vagy szervezet több pályázatot is benyújthat a jelen kiírásra.
A rendelkezésre álló keret: 15 000 000 forint. A pályázati folyamat során a zsűri dönti el, hogy melyik kategóriában hányan és milyen összegben részesüljenek díjazásban.
A pályázatok benyújtására 2019. február 15-ig van lehetőség.
A pályázati felhívás itt érhető el.