- 2020. január 28., kedd - 7:11
A pályázati felhívás célja, hogy lehetővé tegye a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatás-fejlesztés erősítését.Támogatási kérelmenként az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege minimum 20 millió Ft, maximum 70 millió Ft. A kérelmek benyújtásának határideje: 2020. március 11.
A pályázat célja olyan magyar-indiai együttműködésben megvalósuló KFI projektek magyar résztvevőinek támogatása, amelyek eredményeként magas szakmai színvonalú, közös alkalmazott kutatás-fejlesztési és innovációs projektek valósulnak meg az alábbi fókusztémákon belül:
- Biotechnológia, beleértve a mezőgazdasági és élelmiszeripari technológiákat is
- Információs és kommunikációs technológiák
- Megújuló energia,
- Vízkezelés és víztisztítás
A program alapvető célkitűzése a kölcsönös szakmai előnyökre építkező, versenyképes, ipari fókuszú magyar-indiai alkalmazott kutatás-fejlesztési és innovációs projektek felkarolása.
Rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg: 300 millió forint.
A támogatási kérelem legalább egy magyar és egy indiai támogatást igénylő előzetesen egyeztetett együttműködésével valósulhat meg. Az értékelés során magyar részről prioritást élveznek azok a pályázatok, melyekben vállalkozás is bevonásra kerül.
A támogatási kérelem legalább egy magyar és egy indiai támogatást igénylő előzetesen egyeztetett együttműködésével valósulhat meg.
A Felhívásra pályázónként támogatási kérelmet nyújthatnak be a Magyarországon székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező jogi személyek az alábbiak szerint:
- Jogi személyiségű vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok és egyéb gazdasági
szervezetek közül a 113, 114, 141, 572, 573 GFO kóddal rendelkezők, amelyek
o legalább egy lezárt, jóváhagyott, teljes (365 nap) üzleti évvel rendelkeznek és
o kettős könyvvitelt vezetnek és
o nem tartoznak az EVA, KATA hatálya alá
Nonprofit gazdasági társaságok esetében további feltétel, hogy a Szerződés 107. és 108. cikke alkalmazásában bizonyos támogatási kategóriáknak a belső piaccal összeegyeztethetővé nyilvánításáról szóló 2014. június 17-i 651/2014/EU bizottsági rendelet (a továbbiakban: 651/2014/EU bizottsági rendelet) 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősüljenek. - Nonprofit és egyéb nem nyereségérdekelt szervezetek közül az 551, 552, 559, 562, 563, 569, 599, 931 GFO kóddal rendelkezők, amelyek a 2011. évi CCIV. törvény hatálya alá tartozó, a törvény 1. mellékletében nevesített államilag elismert egyházi vagy magán felsőoktatási intézmények és a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.
- Költségvetési- és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek közül a 311, 312,322, 341 342, 381, 382 GFO kóddal rendelkezők, amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.
Önállóan támogatható tevékenységek
- Alkalmazott (ipari) kutatás
Alkalmazott kutatás tevékenységre kutató-tudásközvetítő szervezet, valamint az a vállalkozás adhat be támogatási kérelmet, amelynek minimum 1 fő, a projekt szakterületéhez kapcsolódó műszaki, természettudományi, orvosi vagy agrár felsőfokú végzettségű, teljes munkaidőben foglalkoztatott alkalmazottja van a támogatási kérelem benyújtásakor - Kísérleti fejlesztés
Önállóan nem támogatható tevékenységek: - Nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek
- Projekt koordinációs tevékenység
- Piacra jutás
- Iparjogvédelmi tevékenység támogatása
A felhívás itt érhető el.