- 2024. október 8., kedd - 15:17
Akár 500 millió forint 80%-os támogatás lesz igényelhető a vállalkozások és kutató-tudásközvetítő szervezetek konzorciumban megvalósított digitális KFI és piacra lépési projektjeinek támogatására a DIMOP Plusz-1.1.2.C-24 kódszámú felhívás keretében.
A felhívás a kutatási és innovációs kapacitások fejlesztése és megerősítése, valamint fejlett technológiák bevezetése egyedi célkitűzés megvalósítását szolgálja.
A felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be kizárólag csak konzorciumi formában:
Profitorientált mikro-, kis-, és középvállalkozások, illetve nagyvállalatok:
- amelyek, rendelkeznek legalább három lezárt (beszámoló alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele);
- amelyek, éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző lezárt, teljes, de 2022-nél nem korábbi üzleti évben minimum 5 fő volt;
- amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaságok, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető jogi személyiség gel rendelkező gazdasági társaságok fióktelepei;
- a vállalkozás(ok) nettó árbevételének együttesen el kell érni a 150 millió forintot a támogatási kérelem benyújtását megelőző, utolsó lezárt, teljes (365 nap) üzleti évben;
- az előző pontban előírt nettó árbevételre és a felhívás 1.2. fejezet 8. pontban előírt osztalékra vonatkozó feltétel teljesülésétől mentesülnek és konzorciumi vezetőként benyújthatnak támogatási kérelmet az 5 évnél nem régebben alapított induló vállalkozások abban az esetben, ha nem állami tulajdonú és nem partner vagy kapcsolt vállalkozásnak minősülő külső befektető(k)től, összesen minimum 75 millió forint befektetést kapott 2024. január 31-ig. Állami tulajdonú befektetőknek egy kockázati tőkebefektetés esetén a kizárólag állami tulajdonban lévő tőkelap kezelőt tekintik. További feltétel, hogy a vállalkozásból még nem fizettek osztalékot. Ezen vállalkozások maximum 150 millió Ft támogatást igényelhetnek konzorciumvezetőként a konzorciumban. A befektetést szerződéssel és bankszámla kivonattal kell igazolni. a mentesítő feltétel önálló támogatást igénylőre és konzorciumi tagokra nem vonatkozik.
- a megvalósítási helyszín tekintetében legalább egy éve bejegyzett székhellyel és/vagy fiókteleppel rendelkeznek;
- amelyek nem tartoznak a KATA hatálya alá.
Költségvetési- és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek, nonprofit és egyéb nem nyereségérdekelt szervezetek
Felsőoktatási intézmények a megvalósításra kerülő projektben való részvételre pályázhatnak azzal, hogy a projekt keretében Támogató részéről támogatásban nem részesülhetnek.
A felhívás keretében az alábbi tevékenységek támogathatóak önállóan:
Komplex digitális K+F fejlesztések (kisérleti-fejlesztés)
- A vállalkozások és kutató-tudásközvetítő szervezetek konzorciumban megvalósított digitális KFI és piacra lépési projektjeinek támogatása. Nagy jelentőségű és összetett digitális kutatás-fejlesztési és innovációs feladatok megoldásának támogatása a szakterület szakmailag kiemelkedő szereplőinek részvételével. A támogatással létrejövő eredmények a gazdaságban és a társadalmi élet egyéb területein hasznosulva, létező, fontos problémák megoldásához járulnak hozzá az erőforrások, ráfordítások ésszerű fókuszálásával, jelentős gazdasági, társadalmi hasznot biztosítva. A kutatásfejlesztési tevékenységnek jelentős tudományos és/vagy műszaki újdonságtartalommal rendelkező új digitális termék, technológia vagy szolgáltatás kifejlesztésére kell irányulnia.
Kizárólag olyan digitális kutatás-fejlesztési projekt támogatható, melynek keretében kifejleszteni kívánt termék és/vagy szolgáltatás újdonságtartalma besorolható:
- a szoftverfejlesztés (TEÁOR 58.2 Szoftverkiadás);
- az infokommunikációs-technológia (IKT) szolgáltatás (TEÁOR 62 Információ-technológiai szolgáltatás);
- az adatfeldolgozás (TEÁOR 63.1 Adatfeldolgozás, web-hoszting, világháló-portál szolgáltatás);
- vagy a távközlés (TEÁOR 61 Távközlés)
területeire és
az alábbi fejlett digitális technológiák alkalmazásával megvalósuló új szoftver termékek és/vagy szolgáltatások kialakítását célozzák:
- Mesterséges intelligencia (AI) technológiák;
- Big data és fejlett adatelemzési technológiák;
- Jövőbeli hálózatokhoz kapcsolódó technológiák (pl. 5G/6G, LPWAN és IoT);
- Immerzív technológiák (pl. VR (virtuális valóság), AR (kiterjesztett valóság), MR (vegyes valóság), XR (kibővített valóság), metaverzum);
- Web3 technológiák (pl. blokklánc, okos szerződések, digitális eszközök és tokenek (kriptovaluták, NFT-k (nem helyettesíthető tokenek), (CBDC-k) központi banki digitális valuták);
- Kvantum számítástechnikához kapcsolódó technológiák;
- Új generációs felhő- és peremhálózati technológiák;
- Új generációs szoftverfejlesztési technológiák, programozási nyelvek és technológiák
A projekt termék-innovációs tevékenységéhez kapcsolódó költségek legalább 80%-ának közvetlenül ezekkel a fejlett digitális technológiákkal megvalósuló szoftveres termék-innovációs feladatok elvégzésére kell irányulniuk.
A projekt keretében kifejlesztett új szoftver termékek és/vagy szolgáltatások lehetnek például: telepített szoftverek, felhő alapú szoftverszolgáltatások, mobil eszközön futtattható szoftverek, ezekkel a szoftverekkel nyújtott digitalizált szolgáltatások (pl. mesterséges intelligenciával támogatott automatizált orvosi diagnosztikai szolgáltatás magánszemélyek részére) stb., de kizárólag olyan immateriális javak formájában létrehozott egyedi szoftvertermék jöhet létre, amelynek futtatásához és cél szerinti működéséhez szükséges fizikai eszközök kereskedelmi forgalomban kaphatóak, vagy azt megelőző szakaszban a gyártó által már fejlesztői körben elérhetőek és további érdemi elektronikai vagy szoftveres integrációs feladat nélkül alkalmazhatóak.
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: Minimum 75 000 000 Ft, maximum 500 000 000 Ft. Támogatási intenzitás 25 - 80% között.
A pályázatok benyújtására 2024. december 2 – 2025. február 28. között van lehetőség. Támogatási intenzitás 25 - 80% között.
A felhívás tervezete itt érhető el.