Várhatóan 50 milliárd forintos kerettel érkezik 2021 májusában a Vidékfejlesztési Program keretében egy korábbi pályázat újranyitása a "Terménytárolók, szárítók és tisztítók fejlesztésének támogatása", ahol mezőgazdasági termelők 40-50% intenzitású támogatást nyerhetnek el.
A felhívás célja a magyar mezőgazdaság versenyképességének javítása a megtermelt szántóföldi termények tárolási és szárítási kapacitásainak és erőforrás-hatékonyságának biztosítása által. A tárolók műszaki színvonalának biztosítása, illetve a betárolt termények hosszú távú tárolását elősegítő technológiák fejlesztése.
A felhívás keretében várhatóan az alábbiak lesznek jogosultak támogatási kérelmet benyújtani:
- Mezőgazdasági termelő, amennyiben:
- igazolja, hogy a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkezik adatokkal, az azt megelőző teljes lezárt üzleti évben, - fiatal mezőgazdasági termelő esetében lezárt üzleti évben – mezőgazdasági tevékenységből származó legalább 6000 euró STÉ, de legfeljebb 350 000 euró STÉ üzemmérettel rendelkezik. (Az üzemméret megállapítása szempontjából a 275,25 forint/euró árfolyammal számolt 2010. évi STÉ adatok az irányadók);
- a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkezik adatokkal, az ezt megelőző teljes lezárt üzleti évben –fiatal mezőgazdasági termelő esetében lezárt üzleti évben - árbevételüknek legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származott.
- A felhívás keretében várhatóan a támogatási kérelem benyújtására kollektív beruházás keretében is lesz lehetőség.
Többségi állami tulajdonban álló gazdasági társaság, illetve központi költségvetési szerv csak akkor nyújthat be támogatási kérelmet, ha ahhoz a Kormány előzetesen hozzájárult és az erről szóló dokumentumot (pl. kormányhatározat) csatolta.
A felhívás keretében várhatóan az alábbi célterületek támogathatóak önállóan:
A) célterület: kisméretű terménytárolók, terménytisztítók és terményszárítók létesítése.
B) célterület: kisméretű terménytárolók, terménytisztítók és terményszárítók energiahatékonyságának javítása, megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása.
- Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek.
- Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása.
A támogatás maximális mértéke várhatóan a közép-magyarországi régióban az összes elszámolható költség 40%-a, a nem közép-magyarországi régióban az összes elszámolható költség 50%-a lesz.
A pályázati felhívás várhatóan 2021. májusában jelenik meg.
A korábbi felhívás itt érhető el.
Regisztráljon most ingyenes előminősítésünkre, melynek keretében hasznos segítséget kaphat egy nyertes pályázat előkészítéséhez! Ügyfeleinknek biztosítjuk a támogatást szabályozó jogszabályokat, tervezeteket. Egyszerűen, közérthetően fogjuk tájékoztatni. Nem szükséges, hogy elvesszen több száz oldalas pályázati kiírásokban és az elsők között értesítjük a pályázati lehetőség megnyílásáról!