- 2010. augusztus 4., szerda - 11:07
Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) a vállalkozásfejlesztést kiemelt prioritásként kezeli. Egyrészt a vállalkozások helyzetbe hozásával kívánja teljesíteni a munkahelyteremtésre vonatkozó terveket, másrészt a gazdasági környezet átalakítását a vállalkozások igényeinek figyelembevételével kívánja végrehajtani. Az ÚSZT ezen fejezetének középpontjában a stabilitás megteremtése áll, amely alapot teremt a növekedésnek. A stabilitás megteremtéséhez pedig a következő lépések vezetnek:
- Bürokráciacsökkentés: az adminisztrációs költségek és az ügyintézési határidők csökkentése.
- Adócsökkentés: adónemek összevonása, eljárási egyszerűsítés, és az adók mértékének csökkentése.
- Vállalkozásbarát önkormányzati szabályozás: összhangban az 1. és 2. ponttal, és a szolgáltatói szemlélet erősítésével, olyan viszonyok megteremtése, ami ösztönzi és segíti a vállalkozások megtelepülését, és a meglévők bővülését.
- Az uniós források hasznos, gyors és egyszerű felhasználása: a pályázati rendszer egyszerűsítése, és források gazdaságfejlesztési célokra koncentrálása.
- Stabil forgótőke finanszírozás: a kisvállalkozásokat támogató tőkejuttatási programok visszaállítása.
- Növekvő hazai piac: a vállalkozások helyzetének megerősítése a hazai piacon.
- Tisztességes viszonyok kialakítása a kereskedelemben: versenyt erősítő környezet kialakítása, az állami szabályozás hatékony eszközeinek alkalmazása a túlzott erőfölénnyel bíró résztvevők esetében.
- Fogyasztóvédelem: hatékony és preventív intézkedések, egyszerűbb szervezet, pozitív listák.
- Segítség a szövetkezéshez, és a hálózatépítéshez: a kisvállalkozók és termelők alulról jövő kezdeményezéseinek támogatása.
- Egyablakos vállalkozásfejlesztési ügynökség: olyan fejlesztési központok kialakítása, ahol a vállalkozók, vagy vállalkozni szándékozók bármely vállalkozásfejlesztési, adózási, engedélyezési, adminisztrációs kérdésben felvilágosítást kaphatnak.
- Naprakész információk a vállalkozások számára: részletes, és ingyenes naprakész, statisztikai adatok, céginformációs, és technológiai információs rendszerek a vállalkozások szemára.
- A kamarák szerepének megerősítése: a gazdasági önszabályozás, és a vállalkozói érdekképviselet valamint érdekérvényesítés érdekében.
- Közbeszerzési fordulat végrehajtása: a hazai beszállítók arányának legalább az EU átlagára (40%-ról - 70%-ra ) történő emelése.
- Zöld közbeszerzés: hatékony és környezeti szempontokat is figyelembe vevő közbeszerzési rendszer kialakítása.
Értesüljön az ÚSZT (Új Széchenyi Terv) pályázati kiírásairól az elsők között! Napi Pályázati Értesítő hírlevelünk olvasói a pályázatok tervezeteit első kézből kapják meg.