-
2011. január 13., csütörtök - 1:29
Január 14-én, pénteken 10:00-kor mutatja be az Új Széchenyi Tervhez kapcsolódó pályázatokat Orbán Viktor kormányfő, Matolcsy György nemzetgazdasági és Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszterrel. Az új programmal a kormány célja Magyarország versenyképességének javítása és a foglalkoztatottság bővítése.
Az eseményről élő videoközvetítést adunk holnap 10:00-tól.
Az első körben 10-15 pályázati kiírás a Gazdaságfejlesztési Operatív Program keretében jelenik meg. Kétezer milliárd forint áll majd a magyar vállalkozások rendelkezésére.
Hatalmas lehetőség nyílik meg várhatóan az induló, vagy a 2 évnél fiatalabb cégek számára is,
információink szerint kezdő vállalkozások is pályázhatnak majd. A pályázatokat várhatóan a meghirdetés után 1-1,5 hónappal kezdődően lehet majd benyújtani.
Miben lesz előnyösebb ez a pályázati rendszer az eddig megszokottnál?
- egyszerűsödik a pályázati intézményrendszer
- kisebb lesz az adminisztrációs teher
- felgyorsul a döntéshozatal
- hamarabb megtörténnek a kifizetések
- egységes támogatási szerződési feltételek várhatóak
Milyen új pályázati kiírások várhatóak?
- egyszerűsített innovációs pályázat KKV-k számára (kisebb méretű innovációs tervek megvalósítása)
- mikrohitellel támogatott pályázat (lehetőség nyílik a beruházás finanszírozására kedvező konstrukciójú hitel igénybevételére)
- új telephely-fejlesztési, nagy volumenű innovációs valamint szálláshely-fejlesztési pályázatok
Milyen vállalásokat kell teljesíteni?
Az ÚSZT-ben „vállalt” egymillió új munkahely érdekében általános elvárás lesz a munkahelyek megőrzése illetve a személyi jellegű ráfordítások növelése.
Mire érdemes figyelni a következő napokban?
A pályázatokat várhatóan február végétől lehet majd benyújtani.
Mindenképpen fontos a felkészülés során azt figyelembe venni, hogy az új elbírálási rendszer lényegesen felgyorsítja majd a döntési folyamatokat egyben ez azt is jelenti, hogy "aki lemarad, kimarad" elven csak azok a pályázók részesülhetnek majd támogatásban, akik elég gyorsak és pontosak. Ennek feltétele pedig az a megalapozott, reális alapokra helyezett elképzelés amely elengedhetetlenül szükséges a támogatási kérelmek gyors és precíz kivitelezéséhez (árajánlatok bekérése, tervek, költségvetés elkészítése, kapcsolatok felvétele a projektben érintett egyéb cégekkel, intézményekkel...stb).
Nem kell sok hibát elkövetni ahhoz, hogy egy támogatási kérelem elutasításra kerüljön. Ha a pályázó akár csak egyetlen formai hibát is elkövet, sajnos elveszik minden, a felkészülésbe belefektetett idő, energia és pénz. Kiemelten fontos tehát, hogy megfelelő referenciákkal bíró, felkészült pályázati tanácsadóval is felvegye a kapcsolatot az érdeklődő.
És a hangsúly a pályázati tanácsadón van. Gyanús kellene hogy legyen, ha egy pályázatíró cégnél több értékesítő dolgozik, mint pályázati szakértő. Fontos tehát, hogy a pályázati előkészítés ne pusztán egy sikeresen megoldott értékesítés legyen, a szakmaiság, a pályázati projekt megvalósíthatóságának kell előtérbe kerülnie. Az "akciók", az "ingyen megírjuk" konstrukciók gyakran felelőtlen vállalásokba vihetik a pályázókat, akik számára majd csak több év múlva derülnek ki az akkor már súlyos anyagiakkal járó következmények.
A hazai pályázatírói piacon számos sikeres, kitűnő szakmai színvonalat képviselő cég tevékenykedik, őszintén kívánjuk minden Olvasónknak, hogy találja meg a számára megfelelő partnert a Széchenyi Terv Pályázatok előkészítése kapcsán.
A Pályázati Hírek honlap üzemeltetőjeként az NLC Tanácsadói Csoport Kft. is felkínálja ingyenes pályázati előminősítő és tanácsadó szolgáltatását az érdeklődőknek, melyre az alábbi űrlapon várjuk jelentkezésüket!